Поведінка поліцейських залишає бажати кращого

0
438

Буває так, що поведінка поліцейських м’яко кажучи залишає бажати кращого, на увазі очевидного розбіжності їх дій з чинним Законодавством України.

Зараз мова піде про двох співробітників Приморського ОП в м.Одеса ГУНП в Одеській області, а саме про слідчого та поліцейського, який не боїться вихоплювати у слідчого відкритим способом посвідчення, таким чином здійснюючи грабіж, що потрапляють в порядку ст. 186 ККУ під карний злочин, і це не кажучи про те, що поліцейський навмисно порушив ст. 18 Закону України “Про поліцію”, а ще один слідчий повідомила очевидну дурість, вказавши, що її посвідчення слідчого є її власністю.

Згідно п. 2 ст.5 ЗУ «Про захист персональних даних» персональні дані поліцейського не є конфіденційними. Це все було по-перше. По-друге. Поліцейський зобов’язаний діяти виключно на підставі чинного Законодавства (ст. 19 Конституції), а згідно зі ст. 9 ЗУ “Про Національну поліції, так як поліція дейтсвія за принципами відкритості та прозорості, та їм нема чого приховувати, ви маєте право фіксувати дії поліцейського повністю, включаючи у тому числі, як ми з’ясували, його посвідчення. Згідно п.3 ст.18 ЗУ “Про Національну поліцію” він ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ на вимогу пред’явити своє посвідчення для ознайомлення, без будь-яких додаткових умов, без прибирання камер, просто зобов’язаний.

Тим більше ми з’ясували, що його дані не є конфіденційними. Варто також відзначити, що згідно зі ст .. 60 Конституції України ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні накази.