Нерухоме майно міжнародного аеропорту «Одеса» і 75% статутного капіталу однойменної компанії, яка володіє повітряними воротами міста, передані в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

Як повідомили в НАБУ, рішення про арешт цих активів і подальшу передачу АРМА ще 29 березня прийняла слідчий суддя Солом’янського райсуду Києва. Він задовольнив клопотання детективів НАБУ і прокурорів САП, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Одеської міської ради та ТОВ «Одеса Ейрпорт девелопмент» (ч.3 ст.28, ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України).

В управління АРМА, зокрема, передані обидва пасажирські термінали аеропорту загальною площею понад 65 тис. кв.м.

«Арешт майна, орієнтовна вартість якого, за попередніми оцінками, становить близько 2 млрд. грн., забезпечує виконання завдань кримінального судочинства і стане основою для повернення майна територіальній громаді міста Одеса», – стверджують в Національному антикорупційному бюро.

Як встановило слідство, в 2011 році, всупереч вимогам законодавства, відбулося відчуження комунального майна міжнародного аеропорту «Одеса» на користь підприємців Бориса Кауфмана і Олександра Грановського (через них об’єкт взяла під контроль так звана «сім’я» колишнього президента Януковича). Відчуження відбулося в результаті створення Одеською міською радою та ТОВ «Одеса Ейрпорт девелопмент» (бенефіціарними власниками якого на той момент були Кауфман і Грановський) спільного ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса», до статутного фонду якого було передано майно КП «Міжнародний аеропорт Одеса». У створеному ТОВ громада отримала 25% статутного капіталу, інші 75% відійшли приватним підприємцям.