В Одесу повернулися моряки, яких без їжі і води тримали в порту Албанії

0
24
Двоє українців кілька місяців провели без їжі і води на зламаному кораблі в порту Албанії. Начальник порту відмовився поставити печатки на документах, щоб одесити повернулися додому. Їм довелося звернутися за допомогою в дипкорпус України.
“По прибуттю екіпажу в порт посадки з’ясувалося, що судно має серйозні технічні проблеми, які відтепер стають головним болем новоприбулих. Додатково до всього, корабель виявився знеструмленим, питна вода є лише в порту, а їжа – залишки того що було, зарплати не виплачуються. До берегового постачання електроенергії судно не підключають через борги судновласника. Капітан, стармех і кок покинули судно, залишивши двох одеситів і громадянина Грузії. Капітан порту, як це часто трапляється в подібних випадках, зайняв позицію такого шерифа, якого проблеми індіанців абсолютно не цікавлять”, – розповіли в благодійному фонді.
Лише після втручання фонду “Ассоль”, посольства України в Греції та албанських консулів морякам надали газову плиту і продукти харчування. За кілька днів моряки повернулися додому. Зараз вони планують в суді добиватися від судновласника виплати зарплат і компенсації.