Щорічно в Одеській області реєструють понад 2 тисячі випадків зараження ВІЛ-інфекцією. Така ж кількість осіб захворюють на туберкульоз. Щоб змінити сумну статистику, в Одеському регіоні змінять систему надання медичної допомоги.
Хворими на туберкульоз і ВІЛ-інфікованими опікуватимуться сімейні лікарі. Залучать їх для того, щоб пацієнти могли максимально швидко і ефективно отримати необхідну допомогу. На думку медиків, люди не повинні їхати з віддалених районів області в спеціалізовані центри, як було раніше.
Крім того, в Міністерстві охорони здоров’я хочуть вирішити проблему неприйняття суспільством ВІЛ-інфікованих людей і змінити ставлення як хворих, так і лікарів до такого діагнозу. Для цього навіть організували наукову сесію для медиків з усього регіону. Зараз перевіритися на ВІЛ можна безкоштовно. Закупівлю експрес-тестів крім зарубіжних фондів забезпечують і місцеві бюджети. Тепер мають намір за рік забезпечити проведення терапії майже для 8 тисяч осіб.
Левову частку поставок антиретровірусних препаратів взяли на себе закордонні компанії. Одна з них уже закінчує п’ятирічну програму допомоги Україні. Відзначимо, за словами керівника проекту USAID RESPOND, американський уряд продовжить допомагати нашій країні. Незабаром запрацюють нові програми, які підтримають медичну реформу.

 

Підписуйтесь на нас в Facebook та в Telegram, щоб швидше дізнаватися про всі новини.