Щорічно в Одеській області реєструють понад 2 тисячі випадків зараження ВІЛ-інфекцією. Така ж кількість осіб захворюють на туберкульоз. Щоб змінити сумну статистику, в Одеському регіоні змінять систему надання медичної допомоги.
Хворими на туберкульоз і ВІЛ-інфікованими опікуватимуться сімейні лікарі. Залучать їх для того, щоб пацієнти могли максимально швидко і ефективно отримати необхідну допомогу. На думку медиків, люди не повинні їхати з віддалених районів області в спеціалізовані центри, як було раніше.
Крім того, в Міністерстві охорони здоров’я хочуть вирішити проблему неприйняття суспільством ВІЛ-інфікованих людей і змінити ставлення як хворих, так і лікарів до такого діагнозу. Для цього навіть організували наукову сесію для медиків з усього регіону. Зараз перевіритися на ВІЛ можна безкоштовно. Закупівлю експрес-тестів крім зарубіжних фондів забезпечують і місцеві бюджети. Тепер мають намір за рік забезпечити проведення терапії майже для 8 тисяч осіб.
Левову частку поставок антиретровірусних препаратів взяли на себе закордонні компанії. Одна з них уже закінчує п’ятирічну програму допомоги Україні. Відзначимо, за словами керівника проекту USAID RESPOND, американський уряд продовжить допомагати нашій країні. Незабаром запрацюють нові програми, які підтримають медичну реформу.