Пам’ятний знак українським повстанцям з’явився неподалік від села Будеї Кодимського району Одеської області.
Відкриття приурочене до 100-річчя Української революції 1917-1921 років. У церемонії взяли участь декан історичного факультету Одеського національного університету імені Мечникова, доктор історичних наук, професор В’ячеслав Кушнір. Освятив пам’ятник настоятель храму Архістратига Божого Михаїла, ієрей Назар Шийка.
Пам’ятний знак виготовлено за підтримки керівництва району та місцевих бізнесменів. Його встановили на місці, де в 1921 році проходив бій між українськими повстанцями під проводом Семена Заболотного і червоноармійцями. Пам’ять загиблих повстанців вшанували хвилиною мовчання.
«Народ, що втратив історичну пам’ять, позбавляє себе права на щасливе майбутнє. Тому ми повинні пам’ятати уроки вітчизняної історії з тим, щоб не наробити помилок. З цією благородною метою і встановлено пам’ятний знак на місці сутички патріотів і поневолювачів, яка відбулася 100 років тому», – зазначив голова Кодимської районної адміністрації Вадим Козачок.
Семен Заболотний – організатор антибільшовицького руху в Одеській області, командир полку «Чорних гайдамаків», начальник 5-го повстанського району Повстанської армії УНР, командир «Чорноморського повстанського козацького війська», племінник академіка Данила Заболотного. Був заарештований і страчений в 1922 році.