Державні випробування ракетного комплексу «Вільха» почалися сьогодні на півдні Одеської області.
Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

За його словами, випробування стали «фіналізацією масштабного проекту українських вчених, конструкторів і виробничників»

Завдяки зусиллям усіх, хто працював над цим проектом, ми отримали могутню ракетну зброю, яка за всіма показниками краще «Смерч», – заявив секретар РНБОУ.

Він додав, що державні випробування будуть проходити в кілька етапів, під час яких замовник буде перевіряти усі тактико-технічні характеристики ракет. «Вільха» запускається в повному бойовому спорядженні.

«З огляду на керованість ракет, для кожної визначені окремі цілі на різній відстані», – сказав Турчинов.

Після завершення цих масштабних державних випробувань ракетні комплекси «Вільха» будуть прийняті на озброєння, а українські підприємства почнуть їх серійне виробництво.

«Вільха» – це глибока модернізація радянської РСЗВ 9К58 «Смерч» з коректованим боєприпасом. Дальність 300 мм ракети не розкривається. ЗМІ припускають, що мова може йти про 120-170 км.

Реактивний снаряд керован на усій траєкторії польоту за допомогою газодинамічних рулів і має інерційне наведення з можливістю коригування траєкторії в польоті по сигналу GPS. При використанні тільки інерційної системи наведення середнє відхилення ракети складає 50 м, при використанні GPS корекції – близько 7 м. Швидше за все, в основі інерційної корекції лежить лазерний гіроскоп виробництва КБ «Арсенал», він же використовувався на ракеті-носії «Дніпро» і на російському оперативно-тактичному ракетному комплексу «Іскандер» та інших виробах.

Залежно від завдань може застосовуватися для ураження наземних цілей, так і надводних цілей.

Всі складові для виробництва «Вільхи» – українські, включаючи нову систему керування, ракетне паливо, бойову частину.