У центрі Балти демонтували монумент Карлу Марксу

0
26

Місто Балта Одеської області позбулося останнього ідола часів комуністичного режиму – бюста співавтора “Маніфесту про Комуністичну партію” Карла Маркса. Про це на своїй сторінці в “Фейсбуці” повідомив член виконкому Балтської громади Роман Грушко.

Бюст К.Марксабув розташований в центрі міста на перехресті вулиць Перекопської і 30 років Перемоги. Замість нього на цьому місці встановлять пам’ятник борцям за незалежність.
Нагадаємо, ініціаторами встановлення пам’ятника борцям за незалежність були “свободівці”. Вони ж виготовили ескіз монумента, де на тлі герба України будуть відображені віхи історії країни, в тому числі і пам’ять про Небесну сотню. Однак раніше з обласного бюджету було виділено 150 тисяч гривень на установку в сквері імені Віталія Порфир’єва по вулиці Гагаріна пам’ятника Героям Небесної сотні.
У підсумку депутати Балтської міськради на сесії в червні прийняли звернення до Одеської облради про перенаправлення коштів обласного бюджету, передбачених на установку монумента Героям Небесної сотні, на пам’ятник борцям за незалежність.
Бюст К.Маркса поки буде зберігатися на комунальному підприємстві, потім він буде переміщений в історичний музей, де посяде своє місце на алеї символів комуністичної епохи.