СБУ під час обшуків найбільшого забудовника Одеси – “Кадор Групп” знайшла 20 млн гривень і 100 печаток фіктивних підприємств

0
42
Працівники Служби безпеки України під час слідчих дій у одеського забудовника виявили та вилучили фінансово-господарську документацію, більш 20 млн. грн. готівкою і більш ста печаток фіктивних підприємств.
Як повідомив в четвер увечері прес-центр СБУ, слідство вивчає обставини використання зазначених підприємств і грошей в схемі фінансування тероризму за участю колишнього депутата Одеської міської ради.
Слідчо-оперативні дії тривають.
Як повідомлялося, вранці 16 листопада прес-центр СБУ заявив про виявлення фактів фінансування незаконних збройних формувань так званих “ДНР” і “ЛНР” колишнім депутатом Одеської міської ради спільно з менеджментом одеської будівельної компанії.
У спецслужбі зазначили, що за встановленою правоохоронцями інформацією, один з великих одеських забудовників частину проданої нерухомості не відображає у фінансовій документації і отримує гроші готівкою. Потім ці кошти передавалися одному з колишніх депутатів міськради Одеси, який мав “інтереси” в будівельному бізнесі.
“Працівники спецслужби задокументували, що депутат, оголошений в міжнародний розшук, переховується від українського правосуддя на території Росії і направляє відсоток від суми на фінансування незаконних збройних формувань терористичних організацій “ДНР/ЛНР”, – зазначили в СБУ.
Як стало відомо агенції Інтерфакс-Україна, мова йде про голову Всеукраїнської політичної партії “Батьківщина”, екс-депутата Верховної Ради і Одеської міськради Ігоря Маркова.
Для отримання додаткових доказів фінансування тероризму в рамках кримінального провадження, відкритого за ч.2 ст. 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу України, відбуваються обшуки в офісних приміщеннях будівельної компанії і місцях проживання фігурантів справи.
При цьому джерела агенції в правоохоронних органах повідомили, що обшуки проводяться в будівлях, пов’язаних з найбільшим забудовником Одеси – бізнесменом Аднаном Киваном, власником інвестиційно-будівельної компанії “KADORR Group”.
За даними джерел, обшуки проводяться в бізнес-центрі “Наполеон” на вул.Успенська (з самого ранку і до як мінімум 17.30 охорона БЦ не пускала всередину працівників та відвідувачів), а також в будівлі за адресою Французький бульвар, 66/2, де розташований пов’язаний з бізнесменом “7-й канал” (вхід в будівлю також блокувався працівниками СБУ).
Заяв від компанії по ситуації поки не послідувало.