Одеський моряк оголосив голодування в іранській в’язниці – його звільненням зайнявся міністр закордонних справ

0
28
Одеський моряк, старпом Андрій Новічков, затриманий в лютому 2017 року в Ірані за підозрою у вбивстві місцевого жителя, члена екіпажу судна “Arezoo”, оголосив голодування у в’язниці Тегерана.
Про це повідомили у благодійній організації, яка надає допомогу українським морякам, “Ассоль”.
В організації зазначають, що складу злочину у Новічкова немає, до того ж родичі загиблого моряка давно відкликали свою заяву і відмовилися від претензій до українського моряка. Проте, одесит Новічков продовжує сидіти за гратами – спочатку його тримали у в’язниці міста Бендер-Аббас, а останнім часом – в Тегерані.
З огляду на те, що інші члени екіпажу, крім Андрія, були громадянами Ірану і те, що судно належить національній іранської компанії, моряк і його рідні небезпідставно побоюються, що причиною звинувачень і подальшого неналежного поводження з ним є його відмінність за національністю і віросповіданням. Як стало відомо від родички моряка, не маючи іншого виходу, Новічков оголосив голодування, – повідомили в громадській організації.
Активістка “Ассоль” Ганна Муругова розповіла, що зараз в справу визволення співвітчизника вже включився міністр закордонних справ України Павло Клімкін. 29 серпня у нього запланована зустріч з керівництвом Ісламської Республіки Іран, в ході якої буде обговорюватися питання обміну Новічкова на затриманого в Україні іранського злочинця.
В “Ассоль” відзначають, що Андрій Новічков в минулому році підписав контракт з іранцями, сподіваючись заробити гроші на лікування хворої матері. Однак, в день від’їзду Новічкова його мати померла. Зараз під опікою моряка залишилася його 81-річна хвора бабуся.