На Одещині відкрили сучасне відділення по лікуванню інфаркту міокарда

0
14
Відкрито відділення обласного реперфузионного центру на базі Балтської центральної районної лікарні. Жителі північних районів регіону зможуть цілодобово звернутися за безкоштовною допомогою. Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час брифінгу для ЗМІ в Балті.
«Ми відкрили філію для того, щоб зберегти золоті 120 хвилин від встановлення діагнозу до початку лікування і встановлення стента. Ще два тижні тому шанси на життя у таких хворих були дуже малі. Для хірургічного втручання їх доводилося з півночі області перевозити до Одеси. Зараз жителі району можуть своєчасно отримувати кваліфіковану допомогу тут, в Балті. Упевнений, саме врятовані життя – кращий показник нашої спільної роботи», – зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

За лікуванням до філії можуть звернутися жителі 7 районів: Балтського, Кодимського, Любашівського, Окнянского, Подільського, Савранського та Ананьївського. Шляхом проведення невідкладних коронарних втручань є можливість щодня рятувати життя 3 пацієнтам.
Відзначимо, в регіоні щорічно реєструється близько 2500 пацієнтів з гострим інфарктом міокарда. 300 чоловік вмирають ще на догоспітальному етапі, 280 у стаціонарі, 210 пацієнтів, пройшовши лікування, отримують інвалідність.
Для обладнання філії реперфузионного центру і закупівлі ангіографа з обласного бюджету спрямовано понад 11 млн гривень. Ремонт і оснащення відділення медичною апаратурою здійснено за рахунок бюджетів всіх рівнів.