Інспектори Держпраці виписали штрафів на 2 млн грн за незадекларіровану працю

0
43

В Одеській області боряться з незадекларованою працею: проводять інспекційні відвідування підприємств що до виявлення неоформлених трудових відносин та інших порушень трудового законодавства.

Як повідомляє УСІ з посиланням на прес-службу ГУ Держпраці в Одеській області, протягом місяця в Одесі і області інспекторами праці було зафіксовано дев’ять випадків порушень законодавства про працю, за якими складено протоколи про адміністративні правопорушення.
По шести з них вже видано постанови по сплаті штрафів на користь держави загальною сумою 1 млн. 836 тис. грн.

В ГУ Держпраці також повідомили, що у зв’язку з перевірками значно збільшилися корупційні ризики, пов’язані з посиленням відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю.

Для протидії корупції відповідно до ст. 64 Закону України «Про запобігання корупції» був призначений Уповноважений з антикорупційної діяльності, а на офіційному сайті відомства налагоджена система особистого і анонімного інформування про можливі корупційні правопорушення.

Результатом такої роботи і проведених правоохоронцями спецоперацій стали два досудових розслідування прокуратури Одеської області і Військової прокуратури Одеського гарнізону Південного регіону України за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч.3 ст.368 («одержання неправомірної вигоди») КК України стосовно двох інспекторів праці. Наразі проводяться слідчі та інші процесуальні дії.