Чотири роки в тюрмі: в Індії апеляційний суд виправдав одеських моряків

0
16
27 листопада Апеляційний суд надав гласності своє рішення і визнав невинуватими всіх 35 членів екіпажу охоронного судна “Seaman Guard Ohio”, що його заарештували в індійських водах 12 жовтня 2013 року.
Про це повідомила дочка одеського моряка Анна Романенко.
Високий комісар з прав людини домігся початку апеляційного процесу, який пройшов в Індії в листопаді 2016 року, проте українці провели ще один рік у в’язниці з дня прийняття рішення.
Нагадаємо, поліція південноіндийского штату Таміл-Наду 18 жовтня 2013 року заарештувала в територіальних водах Індії 35 членів команди суднової охорони, які перебували на борту судна “Seaman Guard Ohio” американської фірми “Advanfort”.
До складу екіпажу входили 2 українців і 8 індусів. Також на борту були присутні 25 озброєних охоронців: 14 естонців, 6 англійців, 4 індуса і 1 громадянин України. У грудні 2013 року всім членам команди пред’явили звинувачення в порушенні міжнародних правил морського кордону, незаконному зберіганні зброї і боєприпасів, а також у незаконному придбанні палива. Пізніше останній пункт був викреслений в зв’язку з відсутністю достатньої бази доказів. 11 січня 2016 року суд Тутікорін засудив обвинувачених до п’яти років позбавлення волі. 25 січня адвокати засуджених моряків подали апеляцію.
Зараз же всі 35 членів екіпажу, які були визнані невинними в інкримінованих їм злочинах, очікують, коли їм дозволять покинути Індію і поїхати додому до своїх родин. Це може зайняти деякий час поки влада вирішує, чи згодні вони з результатом або хочуть подати апеляцію. Якщо індійська влада схоче оскаржити рішення суду, то моряки будуть звільнені з в’язниці, але не зможуть покинути Індію.
“Я не знаю, коли їх випустять. Треба щоб наше консульство і посольство швидко спрацювали і швидше забрали їх звідти. У поліції є 90 днів на подачу апеляційної скарги, і якщо до цього вони не виїдуть, то їм знову заборонять виїзд, як минулого разу. Їх виправдовують вже вдруге,” – повідомила Анна Романенко.
Відзначимо, естонська преса писала, що в індійській в’язниці наглядачі б’ють ув’язнених бамбуковими палицями. В Індії законно час від часу карати таким чином ув’язнених.