Апеляція на виправдувальний вирок по “справі 2 травня” спрямована до Миколаїва

0
48
Апеляцію прокуратури по «справі 2 травня» розглядатиме апеляційний суд Миколаївської області.
Таке рішення прийняв Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ, повідомляє Центр правового моніторингу «Гідність».
Одеська апеляція не змогла сформувати колегію: там не залишилося суддів, які б не брали участь в розгляді справи на різних її етапах. Найімовірніше, розгляд скарги прокуратури буде призначено на кінець листопада, вважають в Центрі.
Нагадаємо, прокуратура Одеської області оскаржила виправдувальний вирок Чорноморського міського суду, яким визнано невинними 19 фігурантів масових заворушень 2 травня 2014 в Одесі. Відомство вимагає скасувати цей вирок і призначити новий розгляд справи в суді першої інстанції.
«На думку прокуратури, вказаний вирок не ґрунтується на законі і підлягає скасуванню у зв’язку з невідповідністю висновків суду фактичним обставинам про причетність обвинувачених до інкримінованих злочинів і допущеними судом істотними порушеннями кримінальних процесуальних норм. Зокрема, судом належним чином не досліджені докази, надані прокурором в засіданні», – йдеться в повідомленні прес-служби відомства.
Так, у своїй скарзі прокурори наполягають, що колегія Чорноморського міського суду незаконно і необгрунтовано відмовила стороні звинувачення в залученні до справи відеоматеріалів і їх дослідженні в засіданні – «саме тих відеоматеріалів, на яких чітко зафіксовані незаконні дії обвинувачених».
Також звинувачення вважає, що під час проведення підготовчого засідання судом задоволено клопотання сторони захисту про відвід прокурора, який більше року підтримував державне обвинувачення під час розгляду справи попереднім складом Малиновського районного суду Одеси.
«Призначення і заміна прокурора в кримінальному провадженні відповідно до Закону є виключною компетенцією керівника органу прокуратури і таке рішення не підлягає оскарженню. Слід зазначити, що прокуратура заявляла відвід цієї колегії суддів, в задоволенні якого було відмовлено, що є підставою для скасування вироку судом апеляційної інстанції та призначення нового розгляду справи в першій інстанції», – повідомляють в обласній прокуратурі.
Раніше повідомлялося, що 18 вересня суд Чорноморська повністю виправдав групу з 19 антімайдановцев, яких звинувачували в організації і участі в масових заворушеннях, що відбулися 2 травня 2014 року в центрі Одеси. П’ятьох фігурантів, які перебували під вартою, звільнили.
При цьому проросійських активістів Сергія Долженкова і Євгена Мефьодова затримала СБУ за новим обвинуваченням: їм інкримінують посягання на територіальну цілісність і недоторканність України – ст. 110 КК.