Злом листування сепаратистів: лідер одеського “антиМайдану” звітував Кремлю про провокації

0
125
Втікач до Росії, один з лідерів одеського “антиМайдану”, Антон Давидченко протягом 2015 року дистанційно курирував провокації в нашому місті і звітував про виконану роботу перед Іналем Ардзінбой – першим заступником помічника президента Росії Владислава Суркова.
Про це свідчить опублікована проектом “InformNapalm” переписка на зламаній українськими хакерами електронній поштовій скриньці Ардзінби, передає Українська Служба Інформації.
Давидченко писав в Кремль з поштової адреси його громадської організації “Колокол”. Він періодично відправляв звіти про проведені в місті акції – з антиукраїнських трафаретах і графіті, що з’являлися в місті на стінах будівель, і вивішеному вночі на морвокзалі банері із закликом зупинити мобілізацію. Також він звітував про замовні провокаційні статті, за гроші опубліковані в низці українських інтернет-ЗМІ.
У січні 2015 року Давидченко направив Ардзінбі список 50-ти “тітушек” з Одеси, з якими він має контакти. Крім імен молодих людей, він також вказав яких досягнень вони домоглися в різних видах єдиноборств.
В одному з листів, відправлених в лютому 2015 року зі пошти якоїсь Луїзи Мамедової, розписаний перелік резонансних тем в Одесі і “інформаційних вкидань”, які допомагають розхитувати ситуацію в регіоні і налаштовувати одеситів проти активістів патріотичних громадських організацій.
Пізніше, в червні, Давидченко відправив у Москву розцінки виходу провокаційних сюжетів на українських телеканалах. Найдорожче виявилося робити “вкидання” на ICTV – 4,4 тис. Дол. США.
Також розписані зарплати організаторів акцій сепаратистів і їх помічників. Сам Антон Давидченко заробляв 5 тис. дол. США, редактор сайту “Інформаційний сайт” Валерій Діденко до свого затримання в травні 2015 року одержував по 2,5 тис. дол. США, лідер руху “Порто-Франко” Олексій Цвєтков отримував також по 2 , 5 тис. дол. США і ще “премії за активність”. Також в списку значиться Работін (швидше за все глава Одеського обласного управління Нацспілки журналістів України Юрій Работін, який ще до подій 2014 року був кілька років пов’язаний з Давидченко, – ред). У 2015 році йому перераховували по 5 тис. дол. США, але іноді чомусь штрафували.