В Одеській області оперативників перевели в детективи

0
14
Переведені з оперативників детективи приступили до роботи в Одеській області, яка стала одним з восьми регіонів країни, в яких запустили пілотний проект “Поліцейські детективи”.
Як повідомив голова національної поліції Сергій Князєв, в якості експерименту в восьми регіонах України – Одеській, Київській, Запорізькій, Львівській, Полтавській, Сумській, Харківській та Хмельницькій областях, впровадили посаду детективів, як в правоохоронних органах США. .
Керівник нацполіціі роз’яснив: “Ми прийняли рішення почати проект “Поліцейські детективи “, де близько 90% особового складу підрозділів кримінальної поліції переведені в статус слідчих. Решта ж 10% працівників кримінальної поліції будуть орієнтовані на виконання безпосередніх обов’язків кримінальної поліції, включаючи оперативну і агентурну роботу, ведення оперативно-розшукових справ, встановлення невпізнаних трупів і розшук безвісти зниклих осіб “.
До кінця літа буде проведено зріз роботи зазначених підрозділів.
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков пояснює, що даний експеримент ставить собі за мету встановлення оптимального балансу між інститутом слідчих і інститутом детективів.
“Зараз є оперативники, які збирають докази і ведуть спеціальні спостереження, і є слідчий, який аналізує факти і намічає кроки. А детектив ці посади об’єднує”, – заявив він.