Нові об’єднані територіальні громади з’являться на півночі області і в Бессарабії після 29 квітня.

Про це сьогодні у Вінниці, на розширеному засіданні уряду з питань децентралізації та регіонального розвитку заявив губернатор Одеської області Максим Степанов.

Він нагадав, що в регіоні створено 28 громад, але уточнив, що Окнянская, Кілійська і Любашівський громади в бюджетному процесі поки не беруть участі.

Отримувати гроші від держави вони зможуть після проведення виборів, які призначені на 29 квітня.

«Люди бачать, що дало створення громади іншим. Вони побачили, що таке самостійність, що таке не канючити гроші. Що таке приймати відповідальність і вони теж хочуть так жити. Громада сама визначає, що створювати – держава просто дає поради. Освіта і медицина – найважливіші питання, яким я приділяю велику частину часу », – зазначив губернатор.

За словами Степанова, головними пріоритетами розвитку області залишаються дороги, освіта та медицина.

«У нас є дуже цікавий досвід, в Окнянском районі ми ввели телемедицину. Багато хто не розуміє, що це таке, дехто вважає, що це спілкування за допомогою скайпу. Ні, ні в якому випадку. Телемедицина – це коли за допомогою новітніх технологій людині, незалежно від того, де він живе, може бути надана кваліфікована медична допомога. Приїхав фельдшер, зробив все аналізи і передав лікарю, на основі об’єктивних даних поставив попередній діагноз і це запрацювало. Вони вже не повинні їхати з села, за 20 кілометрів, якщо немає такої необхідності », – зазначив глава області.