Суддю, яка відмовилася розглядати скаргу на зонінг Одеси, звільнили за порушення присяги

0
21
Вища рада правосуддя позбавила посад трьох суддів відповідно до уявлень Вищої ради юстиції про звільнення за порушення присяги.
Зокрема, Верховна рада правосуддя звільнила суддю Приморського районного суду Одеси Світлану Нікітіну, суддю Кіровського районного суду Дніпра Наталію Овчаренко і суддю апеляційного суду Автономної Республіки Крим Олександра Пироженко (за дії, вчинені на посаді судді Васильківського міськрайонного суду Київської області). Всі служителі Феміди були звільнені за вчинення істотного дисциплінарного проступку на підставі пункту 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України.
Варто відзначити, що матеріали на звільнення суддів перебували у Верховній Раді, однак 29 вересня минулого року на позачерговому засіданні депутати не змогли проголосувати за це рішення.
Нагадаємо, що раніше суддя Приморського суду Одеси Світлана Нікітіна відмовилася розглядати позов громадських активістів Михайла Кузаконя і Олега Михайлика щодо скасування плану зонінгу, прийнятого Одеською міськрадою. Також Державна судова адміністрація розпорядилася скоротити кількість одеських суддів.