Суд відпустив Труханова на поруки

0
64
Міського голову Одеси Геннадія Труханова, якого підозрюють в причетності до схеми розкрадання коштів Одеської міської ради через покупку будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за 185 мільйонів гривень у компанії «Девелопмент Еліт», суд відпустив на поруки народного депутата від фракції «Блоку Петра Порошенка» Дмитра Голубова.
Таке рішення прийняв суддя Солом’янського районного суду міста Києва Максим Вишняк за результатами розгляду клопотання детектива Національного антикорупційного бюро та прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
На мера Одеси покладуть наступні зобов’язання: прибувати за першим викликом; повідомляти про зміну місця проживання; не виїжджати за межі населеного пункту без дозволу; утримуватися від спілкування з фігурантами справи і здати закордонний паспорт.
Як відомо, прокурор САП просив взяти під варту Труханова з альтернативою застави в 50 млн. грн.
За версією слідства, Труханову відводиться роль організатора зазначеної схеми. Мер Одеси за попередньою змовою зі своїм заступником Павлом Вугельманом, директором Департаменту комунальної власності Одеської міськради Олексієм Спектором і головою комісії міськради з питань комвласності Василем Шкрябаєм і низкою інших осіб організував схему розкрадання коштів, купивши вказану будівлю за завищеними цінами.
Також прокурор додав, що Труханов і учасники схеми збрехали про стан будівлі, щоб ввести в оману депутатів Одеської міської ради для позитивного голосування за її придбання. Після купівлі в будівлі провели косметичний ремонт для «гарної картинки». Обгрунтуванням підозри Труханову прокурор називає вилучені документи в «Девелопмент Еліт», протоколи допитів свідоцтво, в тому числі депутатів Одеської міськради, і інші документи.
Крім того, в прокуратурі зазначили, що Труханов може мати паспорта громадянина РФ і Греції. Другий він отримав на інше ім’я. Прокурор додав, що в матеріалах НСРД міститься телефонна розмова Спектора, в якому він стверджує, що Трухановому «хочуть повідомити про підозру», а наступного дня Труханов виїхав за кордон. За його словами, відрядження до Чехії було оформлене заднім числом, що підтверджується протоколом допиту працівників Одеської міськради. Це може свідчити про плани Труханова ховатися від слідства.
Нагадаємо, в САП розповіли, який запобіжний захід просять для Труханова і компанії.
Раніше в НАБУ підтвердили затримання мера Одеси і його заступника.