Прикордонники Одеської області патрулюватимуть Дунай разом з румунськими колегами

0
13
Прикордонники Ізмаїльського загону Одеської області почали спільні патрулювання державного кордону, що проходить по річці Дунай, з підрозділами берегової охорони прикордонної поліції Румунії. Про це повідомили в Державній прикордонній службі України.
Така практика введена в рамках Угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Румунії.
“Спільне патрулювання є одним із сучасних методів в системі управління кордонами ЄС, передбаченим Шенгенським кодексом та іншими нормативними документами. Воно дозволяє більш ефективно протидіяти організованій злочинній діяльності, оперативно реагувати на спроби порушників незаконно перетинати кордон і переправляти контрабандні товари”, – розповіли в Держприкордонслужбі.
Крім того, така практика дозволить економити кадрові, транспортні, технічні та паливні ресурси.
Відзначимо, що патрулювання здійснюється поблизу спільного державного кордону і може виконуватися з використанням катерів і автотранспорту тієї країни, на території якої проходить спільне патрулювання.
“Прикордонники, які здійснюють свою діяльність на території іншої держави, мають такий самий правовий статус, як і прикордонники приймаючої сторони, в разі вчинення ними або проти них правопорушень”, – додали в Держприкордонслужбі.