Одеський суд звільнив від кримінальної відповідальності колишнього бойовика «ДНР», якого готували на базі окупантів в Криму

0
29
Приморський районний суд Одеси задовольнив клопотання прокуратури і звільнив від кримінальної відповідальності, передбаченої частиною 1 ст. 258-3 КК України («участь в терористичній організації»), одесита, який був бойовиком «ДНР» і добровільно здався владі.
Таке рішення колегія під головуванням судді Віктора Попревич прийняла днями.
В кінці серпня 2014 року, спілкуючись у соціальній мережі «Вконтакте», підсудний погодився на пропозицію громадянина Росії пройти військову підготовку і вступити в ряди незаконного збройного формування терористичної організації «ДНР».
28 серпня він приїхав на поїзді з Одеси до окупованого Сімферополя, де його зустріли і відвезли в Севастополь, на базу 810-ї бригади морської піхоти РФ в Козачій бухті. Там чоловік пройшов місячний курс спеціальної військової підготовки. Наприкінці вересня його разом з іншими «курсантами» посадили на військову вантажівку і привезли до Керчі, де вони пересіли на буксир, на якому прибули в район Ростова-на-Дону. Звідти їх переправили через кордон в Новоазовський район Донецької області України, де зарахували в незаконне збройне формування «ДНР». Він був гранатометникомрезервної групи швидкого реагування на БМП.
У листопаді бандформування, в рядах якого був наш земляк, передало позиції угрупованню під назвою «Перша слов’янська бригада», і йому дозволили покинути зону бойових дій. Він виїхав до Росії, звідки прибув спочатку до окупованого Криму, а потім повернувся в Одесу. За «роботу» громадянин отримав 1500 доларів США.
У жовтні 2016 року він з’явився в СБУ з повинною. Спецслужба допитала екс-бойовика і визначила, що він може приєднатися до програми «На тебе чекають вдома». Звільняючи чоловіка від кримінальної відповідальності, суд врахував, що він «не був організатором або керівником терористичної групи, а тільки її учасником, в вогневий контакт з силами антитерористичної операції не вступав, вогню з вогнепальної зброї не відкривав, участі в захопленні заручників не приймав, добровільно припинив свою протиправну діяльність і звернувся в правоохоронні органи України».