21 липня Апеляційний суд Одеської області відмовив у відкритті апеляції по скаргам ВАТ «Одеський нафтопереробний завод», ТОВ «Енергія і газ Україна» і представника безпосередньо Сергія Курченко.

У прес-службі прокуратури Одеської області повідомляють, що таким чином вступило в законну силу рішення Суворовського районного суду Одеси про спеціальну конфіскацію на користь держави всього майна Одеського нафтопереробного заводу і товариства з обмеженою відповідальністю. Таким чином, на користь держави конфісковано нежитлові виробничі приміщення та адміністративні будівлі загальною площею понад 38 тисяч кв. м, а також земельні ділянки площею 77 гектарів і обладнання.

За попередніми оцінками, вартість конфіскованого майна становить понад 200 мільйонів гривень.

Нагадаємо, 2 лютого стало відомо, що прокуратура Одеської області спільно з поліцією і СБУ в рамках розслідування «справи Курченко» встановила факт використання Одеського нафтопереробного заводу для ухилення від податків в особливо великих розмірах: на ОНПЗ було поставлено для переробки нібито з метою подальшого реекспорту 800 тисяч тонн нафтопродуктів. Однак фактично нафтопродукти не реекспортувалися, а залишалися в Україні. В результаті з 2012 по 2014 роки державі було завдано збитків в сумі 1,2 мільярда гривень. 30 травня Курченко повідомили про підозру.