Дорожні інспектори тепер будуть ходити в окулярах з відеофіксацією. Сьогодні перші 20 камер отримали столичні інспектори. Через два тижні відеофіксатори дійдуть і до Одеської області. Пілотний проект триватиме три місяці. Поки в користування взяли 60 камер. По закінченню випробувального періоду відеореєстратори закуплять для всіх областей України.
«Ця камера фіксується до них таким чином, що інспектор куди буде дивитись, там і буде здійснюватися відеозапіс. Таким чином ми мінімізуємо певні корупційні чинники його діяльності», – повідомив 1-й заступник голови «Укртрансбезпеки» В’ячеслав Дідковський.
Крім окулярів з камерами, правоохоронцям дорожнього порядку видадуть нагрудні відеореєстратори. Без спеціального ключа доступу видалити або подивитися запис інспектори не зможуть.
«Це не для того, щоб фіксуваті перевізників. Для нас головне відслідковувати якість роботи кожного нашого інспектора. Це для нас. Ці матеріали для нас. Ми будемо використовувати їх у бік діяльності інспектора. Для перевізників жодних змін співпраці немає», – зазначив В’ячеслав Дідковський.
В майбутньому реєстратори встановлять в салонах автомобілів інспекторів і в пунктах габаритно-вагового контролю.