У селі Крижанівка Одеської області місцева амбулаторія не готова до укладання медичних договорів з населенням, як того вимагає медреформа. Нагадаємо, що укладення договорів з сімейними лікарями в Україні стартує з 15 березня. Як повідомляють мешканці селі Крижанівка, договір з крижанівською амбулаторією неможливо скласти через відсутність мат. обладнання. Село Крижанівка не виняток, така сітуація майже по всій області.
На апаратних нарадах голові ОДА Максиму Степанову звітують про успіхи в сфері медичної реформи, незважаючи на явну неготовність області до такої. Нещодавно на одному з одеських телеканалів чиновникам довелося виправдовуватися за кричущий інцидент, що стався в Березовському районі Одеської області. Йдеться про хлопчика-сироту з Березівського дитбудинку, який добу пролежав у районній лікарні не будучи оглянутим і без необхідної медичної допомоги. Дитину врятувала наполегливість волонтерів з фонду «Корпорація Монстрів». Як повідомила на своїй сторінці в Фейсбук волонтер Олександра Тішейкіна, в районній лікарні Березовського району був вивешений лист зі списком ліків, датований 2017 роком, а в інтернат, до якого приписаний хлопчик, волонтерам не вдалося потрапити через те, що ворота просто були зачинені на величезний амбарний замок. Охоронець повідомив про те що директор у відпустці і наказав нікого не впускати. Місцеві порядки Березовського інтернату і районної лікарні можуть здатися цивілізованій людині “радянською” дикістю. Доречі, ще наприкінці листопада минулого року Голова Одеської ОДА Максим Степанов “несподівано” завітав до Березівського Дитбудинку та особисто пообіцяв вирішити нагальні проблеми. Цітуємо – “Ми знайдемо кошти для дітей”. Можливо у цьому поодинокому випадку проблема і буде вирішена, і у Степанова з’явиться ще один прівід для піару, але якщо справа йде про реальне втілення медичної реформи в наше життя – піару замало.

Редакція буде стежити за розвитком подій з Крижановської амбулаторією. Якщо ви зустрічалися з проблемами після медичної реформи – розкажіть про них в коментарях під цією новиною