Шість з шістнадцяти нардепів від Одеської області опинилися в списку злісних прогульників. Деякі з них пропустили 90% пленарних засідань Верховної Ради. Про це повідомив Комітет виборців України (КВУ).
Зокрема 90% засідань пропустили: Іван Фурсін (“Воля народу”), Сергій Ківалов (“Опозиційний блок”), Олександр Пресман, Віталій Барвіненко, Леонід Клімов (“Відродження”) та Едуард Матвійчук (позафракційний). Причому, наголошується в повідомленні КВУ, п’ятеро з шести – не проголосували ні разу, тобто не натискали “за”, “проти” або “утримався”.
Всього в березні було проведено 15 пленарних засідань, на яких відбулося 399 голосувань.
Нагадаємо, Верховна Рада України 8 грудня 2017 року затвердила свій кошторис на 2018 рік, який передбачає загальну суму витрат на апарат парламенту в 1 мільярд 730 мільйонів гривень.
Прийнятою постановою посадові оклади народних депутатів встановлюються на рівні окладів членів Кабінету Міністрів, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних громадян на 1 січня календарного року.
Надбавки до зарплат нардепів будуть також на рівні до надбавок членів Кабміну. Згідно з доповненням до постанови, оклад народного депутата-члена комітету становитиме 10 прожиткових мінімумів, заступника глав комітетів – 10,3, голів комітетів – 10,5. Оклад заступника голови Верховної Ради буде складати 11 прожиткових мінімумів, першого заступника – 11,5, спікера – 12.