Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді України проект постанови парламенту про призначення позачергових виборів міського голови та Одеської міської ради.
Документ надійшов до парламенту вчора 13 липня і знаходиться на розгляді у керівництва Верховної Ради України.
Проект подали п’ятеро позафракційних нардепів-представників партії ВО «Свобода» Андрій Іллєнко, Юрій Левченко, Михайло Головко, Олег Осуховський та Олександр Марченко.
Тексту постанови на сайті парламенту поки немає, але як стверджує видання «Хвиля», нардепи посилаються на розгін мирної протестної акції «Одеса без Труханового» 1 вересня 2016 року, а також на напади на активістів з боку співробітників департаменту муніципальної охорони Одеської міськради. Крім того, в пояснювальній записці до проекту згадується і про саботаж декомунізації з боку Труханова; а також про ситуацію на минулій сесії міськради, коли активісти і журналісти не були допущені в будівлю мерії.
Відзначимо, що це не перша спроба внести на розгляд парламенту відповідну постанову, так в квітні 2016 року народні депутати Віктор Кривенко та Павло Кішкарь зареєстрували проект постанови № 4530 «Про призначення позачергових виборів Одеського міського голови».

Тоді в пояснювальній записці необхідність відставки Геннадія Труханова аргументувалася його «діями, що порушують Конституцію України і закони України, підривають основи місцевого самоврядування, що суперечать інтересам територіальної громади міста Одеси».