У рейтингу партій відбулися зміни

0
6
Фото: голосування на виборах (Віталій Носач)

За партію Вакарчука мають намір голосувати 8%, за партію Порошенко – 5%

Якщо б дострокові парламентські вибори відбувалися в Україні в найближчу неділю, то 5%-ий бар’єр подолали б п’ять партій. Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного 8-12 червня.

За даними опитування, лідером електоральних симпатій залишається партія Володимира Зеленського “Слуга народу”, яку готові підтримати 47,1% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями.

Також прохідний бар’єр долають “Опозиційна платформа – За життя” (11,1%), партія “Голос” (8,1%), “Батьківщина” (7,3%), “Європейська Солідарність” (5,0%).

Зазначимо, порівняно з попереднім опитуванням рейтинг партії “Голос” Святослава Вакарчука зріс з 6,4% до 8,1%, рейтинг партії Петра Порошенко “Європейська Солідарність” знизився з 7,9% до 5,0%.

Крім того, партію “Сила і честь” готові підтримати 4,1%, партію “Громадянська позиція” – 2,2%, Радикальна партія – 2,1%, партію “Свобода” – 2,1%, партію “Українська стратегія” – 1,9%, “Опозиційний блок” – 1,8%, “Самопоміч” – 1,2%. Рейтинг інших політичних сил – менше 1%.

Більше половини опитаних вірять у те, що партія “Слуга народу” подолає 5% виборчий бар’єр і потрапить у наступний парламент. Близько 40% говорять так про партії “Батьківщина”, третина – про партії “Опозиційна платформа – За життя”, чверть – партію “Європейська Солідарність”, кожен п’ятий – про партії “Голос”.

Опитування було проведено Соціологічною групою “Рейтинг” 8-12 червня 2019 року серед 2000 респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Похибка вибірки – 2,2%.

Відзначимо, за даними опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного 6-9 червня, в парламент проходили п’ять партій: “Слуга народу” – 47,5% тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором, партія “Опозиційна платформа” – 10,4%, “Європейська солідарність” – 7,9%, “Батьківщина” – 7,5%, “Голос” – 6,4%.