Безпосередньо компанію звинувачують в зборі персональних даних українців і передачі їх спецслужбам РФ. Підтверджуючі матеріали, як повідомляє Служба безпеки України, в достатній для формування доказової бази кількісті і змісті знайдені при проведенні обшуків в одеському і київському офісах «Яндекса».
Голова СБУ В. Грицак прокоментував ситуацію наступним чином: «Я не маю права розголошувати дані. Але ми там знайшли багато чого цікаво, і повірте, це цікаве пов’язано з Росією».
Керівник спецслужби також акцентував увагу громадськості на тому, що рішення про заборону популярних в Україні російських соцмереж безумовно правильне і, перш за все, має на меті убезпечити державу і людей від серйозної зовнішньої небезпеки.
Результати введення в дію рішення РНБО України В. Грицак охарактеризував так: «Думаю, говорити рано, оскільки свідомі громадяни розуміють і не користуються російськими мережами та навіть не тому, що російські спецслужби збирають про них дані. Давайте скажемо так: у результаті цих дій навіть російська економіка страждає, російський бізнес зазнав значних збитків ».