В Одесі в парку імені Шевченка у Карантинній аркади сьогодні проходить останній день благодійного фестивалю середньовічної культури “Порохова Вежа”. Як розповіли гості свята, на фестивалі багато ковалів, які демонструють свої таланти, а ось дітлахам припали до душі майстер-класи.
В рамках денної програми фестивалю пройшли змагання по середньовічному бою між представниками “лицарських дворів” з різних міст України та зарубіжжя, ремісничі ярмарки, майстер-класи з народних промислів, автентичні фотосесії в середньовічних костюмах, а також лучної тир.
На ярмарку ковалі прибули зі своїми ковадлами, представивши власноруч створені вироби з металу – різного роду скульптури і ковані троянди для дам серця.
Вечірньої пори для гостей організували середньовічні театралізовані вистави, у виконанні відомих фольклорних колективів, етнічні танці і смолоскипна хода та нічні фаєр-шоу.
На території фестивалю працювали таверни, де відвідувачів вшановували різноманітною їжею і напоями, приготованими на відкритому вогні за старовинними технологіями, запевняють організатори.
“Тут для діток організували майстер-класи, де хлопці можуть спробувати себе, наприклад, у фехтуванні, ліплення з глини або плетінні з бісеру. Навіть встановили ткацький верстат, і, уявіть, діти пробують виткати пояс”, – поділилася враженням одеситка Олена, яка прийшла на фестиваль разом з сином.
Відзначимо, що всі кошти, які зберуть в рамках фестивалю, направлять на збереження і реставрацію об’єктів культурної спадщини Одеси.