Військові моряки прочистять Дунай в пошуках мін

На 110 кілометрі чергуватиме прикордонний катер

0
305

Одеська обласна адміністрація вирішила залучити Військово-морські сили до пошуку мін, які ще могли залишитися на Дунаї, після виявлення в річці чотирьох протичовнових мін.

Про це повідомив перший заступник голови ОДА Олесандр Терещук.

«За допомогою Військово-морських сил України треба терміново встановити місцезнаходження інших мін. Дно річки просканує за встановленим периметру – від 110 до 116 кілометра. Ми повинні зробити все, щоб ніхто не постраждав», – зазначив віце-губернатор.

Також під час наради стало відомо, що українська сторона взаємодіє з вирішення цього питання з румунською владою і прикордонниками. На 110 км річки прийнято рішення виставити прикордонний катер для окремого спостереження. Зараз про можливу небезпеку повідомляють всі судна, які заходять в акваторію портів на певній території. Серед мешканців найближчих населених пунктів і рибалок також проведуть роз’яснювальну роботу.

«У разі виявлення вибухонебезпечних або предметів сферичних форм необхідно терміново проінформувати органи влади, підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліцію та інші служби», – заявив Олександр Терещук.

Нагадаємо, в період з 3 по 4 квітня на ділянці річки Дунай знайдені три міни типу «Sautter-Harle». Боєприпаси для підводних човнів взяли на озброєння під час Першої світової війни. Підрозділи Головного управління ДСНС України в Одеській області знищили дві міни, третю – служби Румунії. 12 квітня, на 107 кілометрі Дунаю виявили ще одну міну, яку також оперативно знешкодили. За свідченнями старожилів, під час Другої світової війни на цьому місці затонуло німецьке судно, на борту якого і могли перебувати виявлені міни.