Вийшов у прокат фільм «Одесити на Донбасі»

0
16
8 листопада в одеському кінотеатрі «Планета кіно» відбулася прем’єра документального фільму «Одесити на Донбасі». Головні герої фільму – одесити, які брали участь в бойових діях в зоні АТО. Дмитро Олегович, Євген Титаренко, Роман Колдомасов, Євген Лата, Андрій Скороход, Віктор Погодін, Дмитро Васильєв. Всі вони дуже різні – займалися подорожами, творчістю або бізнесом і причини поїхати на фронт у кожного – свої. Як і своя військова історія. Зйомки фільму проходили в Києві, Дніпрі, Одесі, а також на передовій в зоні АТО.
Хтось отримав тяжкі моральні та фізичні травми. А кому-то навіть вдалося знайти в пережитих труднощах додаткову мотивацію для життя і творчості. Хтось готовий повернутися в зону АТО і продовжувати боротьбу. А комусь ніколи більше не побачити рідне місто.
Деякі герої, повернувшись до мирного життя, зрозуміли, що війна для них, як і для країни, ще не закінчена. Тому що «свої» іноді можуть бути не менш жорстокими, ніж «чужі».
Один з героїв фільму – Євген Лата. Це відомий в Одесі екстремал, руфер. Молодий чоловік відправився на Донбас як документаліст. Він розповів, як було страшно на війні, як, сидячи в окопі, починаєш вірити в Бога, коли над тобою розриваються «Гради», як герой його сюжету, який передавав в кадрі привіт своїй дівчині, незабаром загинув від ворожої кулі.
В Одесі воїни зустрічають нерозуміння з боку земляків. Так, один з героїв після АТО навіть переїхав жити і працювати до Києва, тому що посварився з рідними на грунті ідеологічних розбіжностей.