Сьогодні стартує 10-й Одеський кінофестиваль. Потрапити на всі покази не вийде фізично – багато фільмів йдуть на різних локаціях в один і той же час. Тому доведеться вибирати найцікавіше. «Пушкінська» склала для вас список фільмів, які точно буде прикро пропустити.

«Прекрасна епоха»
Відкриє Одеський кінофестиваль фільм французького актора і режисера Ніколя Бедо «Прекрасна епоха». Сюжет фільму розгортається навколо Віктора, який вирішив заново зануритися в ті дні, коли він зустрів кохання всього свого життя. Допоміг йому в цьому бізнесмен Антуан, чия компанія якраз спеціалізується на відтворенні спогадів за допомогою театральної майстерності і історичної реконструкції.

«Паразити»
«Паразити» південнокорейського режисера Пон Чжун Хо в цьому році отримали в Каннах головний приз. Це дотепна соціальна комедія про бідній родині, яка заробляє на життя тим, що збирає з картону коробки для піци, а потім хитрістю потрапляє в будинок заможних бізнесменів. Кінокритик Антон Долін вже кілька разів переглядав картину і зізнавався, що готовий переглянути ще раз.

«Сувенір»
«Сувенір» Джоани Хогг – одна з найбільш очікуваних картин цього року. У ній дебютує 21-річна Онор Суїнтон-Бірн – дочка Тільди Свінтон, яка також знялася у фільмі. До того ж виконавчий продюсер стрічки – Мартін Скорсезе. Сюжет розгортається в Британії 80-х років навколо дівчини на ім’я Джулі. Вона родом з багатої сім’ї, вивчає кіно і хоче знімати документальні фільми про проблеми робітничого класу. Все це виявляється під загрозою, коли вона закохується не в того хлопця і дозволяє йому зруйнувати своє життя. Фільм вже визнали кращою картиною кінофестивалю «Санденс», також його оцінили на Берлінському кінофестивалі.

«Тато – мамин брат»
В рамках національного конкурсу покажуть дебютний документальний фільм Вадима Ількова «Тато – мамин брат». Це зворушливий сімейний портрет, який розповідає про художника і музиканта Анатолія Бєлова, вимушеному взяти на себе виховання племінниці через проблеми зі здоров’ям її мами. Фільм вже помітили на кількох західних кінофестивалях.

«Біль та слава»
Це 21-а за рахунком картина іспанського режисера Педро Альмодовара. Вже судячи з того, що головний герой фільму – кінорежисер, можна судити, що картина автобіографічна і дуже особиста. Альмодовар показує, як головний герой фільму, будучи хворий, згадує те, що колись було для нього важливо: дитинство, юність, сім’ю, закоханості, зустрічі з особливими людьми і, звичайно, свої фільми. Роль режисера у фільмі зіграв Антоніо Бандерас і отримав за свою гру нагороду в Каннах.

«Мертві не вмирають»
«Мертві не вмирають» – комедія Джима Джармуша із зірковою командою акторів, яка відкривала Каннський фестиваль цього року. Фільм оповідає про те, як в маленькому містечку під назвою Сентервіль мерці раптом постають зі своїх могил і починають нападати на живих. Місцевим поліцейським доводиться боротися зі своїми вчорашніми сусідами.

«Додому»
Фільм «Додому» – це перша повнометражна робота кримськотатарського режисера Нарімана Алієва. Кіно вже показали в Каннах в категорії «Особливий погляд». Фільм розповідає історію кримського татарина Мустафи і його синів, які виїхали до Києва після окупації Криму. Головну роль в картині зіграв режисер українського фільму «Киборги» Ахтем Сейтаблаєв.