В одеському реабілітаційному центрі тримали в неволі 80 осіб

0
30
Чоловіків «лікували» від наркоманії в примусовому порядку.
Всіх постраждалих силою утримували в приватному будинку, де були встановлені жорсткі правила дисципліни з порушенням конституційних прав людини і громадянина. Про це повідомили в прес-службі ГУНП в Одеській області.
«В ході оперативного супроводу кримінальної виробництва, розпочатого за ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України, працівники Відділу протидії наркозлочинності ГУНП в Одеській області приїхали з обшуком в один з житлових будинків, де функціонував так званий реабілітаційний центр для наркозалежних. Під час його проведення до поліцейських звернувся чоловік, який знаходився там нібито на лікуванні, і розповів, що його та інших пацієнтів утримують там незаконно і «лікують» від наркоманії в примусовому порядку», – йдеться в повідомленні прес-служби.
В ході перевірки було встановлено, що в реабілітаційному центрі проживали ще 13 чоловіків. Незважаючи на те, що, згідно із законодавством України, лікування наркозалежної людини можливо тільки за його згодою або за рішенням суду, жоден з мешканців будинку не мав для цього ні бажання, ні відповідного судового рішення.
«До того ж, і лікуванням це назвати не можна», – відзначили в прес-службі.
В ході подальшої перевірки поліцейські виявили три будинки, в яких проживали ще 66 чоловіків у віці від 18 до 40 років. Всі вони з наркотичною або алкогольною залежністю або раніше судимі. Серед постраждалих – як одесити, так і жителі інших регіонів України.
Поліцейські з’ясували, що чоловіки утримувалися в жорстких умовах: вийти за територію будинку вони не могли, адже він обладнаний системою охорони, а на всіх вікнах встановлені решітки. Гуляли вони тільки всередині приміщення і тільки колоною і під наглядом адміністратора. При цьому їх змушували багато працювати, а в разі найменшої спроби непокори – жорстоко били і не годували.
Крім цього, встановлено, що організатори “реабілітаційного центру” є представниками одного з релігійних напрямків. Всім пацієнтам вони нав’язували свою віру і змушували молитися.
Затримано організатора «центру» – 31-річний житель Харкова, а також його подільник – 34-річний киянин, який виконував роль адміністратора.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження. Триває слідство.