В Одеській області вирішили боротися з сільськогосподарським рейдерством і створили для цього спеціальний штаб.

Як заявив заступник голови Одеської ОДА Олександр Терещук, питання рейдерства в аграрному секторі підняли на державному рівні. Глава області Максим Степанов також підписав розпорядження про створення регіонального оперативного штабу для боротьби з аграрним рейдерством.

«На сьогоднішній день рейдерство в сільському господарстві це нагальне питання. Позиція губернатора в ньому одна: той, хто посіяв урожай, повинен його збирати. Всі інші суперечки повинні вирішуватися в судовому порядку», – сказав Терещук.

До штабу увійшли представники Мін’юсту, держгеокадастра, поліції, прокуратури та інших органів, а очолив його Терещук.

Також для запобігання рейдерству штаб організував три мобільні групи. Вони будуть інспектувати аграрний сектор не меньш ніж один раз в два тижні. До складу груп увійшли працівники правоохоронних органів, мін’юсту, обладміністрації та інші. Перша з них виїжджає моніторити поля сьогодні.

«Я хочу звернутися до громадян. Якщо ви виявили факт порушення прав в цьому питанні, ви можете звернутися в ОДА. Ми будемо реагувати на звернення», – сказав заступник голови області.

Нагадаємо, під час збору врожаю в липні в деяких районах області були спроби захоплень сільськогосподарських підприємств. Тоді Степанов заявив, що реакція керівництва області буде жорсткою на будь-які спроби рейдерських захоплень.