У міських лікарнях Одеси в 2019 році продовжує успішно працювати Програма щодо безоплатного забезпечення медикаментами ургентних хворих в перші три доби після госпіталізації в стаціонар.
Програма поширюється на всіх пацієнтів, госпіталізованих в ургентному стані, що вимагає проведення невідкладних лікувальних заходів. До ургентними станів відносяться: гостра хірургічна патологія, важкі черепно-мозкові травми, ушкодження кісток таза і нижніх кінцівок, травми головного і спинного мозку, дихальна недостатність, коми та інші стани, що несуть загрозу життю і здоров’ю пацієнтів.
Також медикаментами безкоштовно забезпечуються діти при госпіталізації в дитячу міську лікарню ім. акад. Б.Я. Резника і дитячу міську клінічну лікарню №3.
Закупівля лікарських препаратів проводиться за кошти міського бюджету Одеси в рамках муніципальної цільової програми «Здоров’я».
З початку поточного року станом на 5 липня по програмі «Здоров’я» були забезпечені безкоштовними медикаментами 12 813 пацієнтів. З них 8925 осіб – пацієнти міських клінічних лікарень №1, 10 та 11. Також ліки в стаціонарах безкоштовно отримали 3888 дітей.
Забезпечення необхідними медикаментами дозволяє своєчасно розпочати лікування в повному обсязі, що значно покращує результати лікування, зберігає життя і здоров’я пацієнтів.
Реалізація міської програми «Здоров’я» в частині забезпечення медикаментами ургентних пацієнтів в стаціонарах міських лікарень перебуває на постійному контролі департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради.