Студент Одеського національного медичного університету здав всі іспити за 5-й курс, і почав підписувати обхідний, щоб 30 червня отримати диплом про закінчення медінституту і подати з 01.07 документи на інтернатуру.
Хлопцеві не підписали обхідний, сказали щоб він спочатку сходив до військкомату Приморського району, який знаходиться на Канатній 85, і приніс документ підтверджує, що військкомат не має до нього жодних претензій.
Як пише Лиманська правда, в ході бесіди з військкомом студенту вручили повістку до військкомату, в якій термін появи в військкомат був зазначений до 25 травня цього року. Хлопець розписався, що отримав повістку 08.06.2019г.
Коли прийшов до військкомату, йому сказали що треба оновити дані, але які не сказали. Замість цього протримали в військкоматі цілий день, нікуди не випускали, відправили на проходження медкомісії. При цьому йому показали документи від Одеського національного медичного університету, що він студент стаціонару.
Коли дізналися що у нього в приписному на останній сторінці вказано що він звільнений від призову на підставі СТ17 ЗУ «Про військовий обов’язок», то забрали у нього приписне. Де воно зараз, невідомо.
Також вони показали йому документ в якому вказувалося, коли він склав усі іспити. І після цього під приводом, що треба ще здати кров його і ще двох таких же студентів, відвезли на вулицю Заньковецької 7/7. Там їх протримали ще 2 години. І сказали, що вони зможуть вийти, якщо їх вузи дадуть документ, з гербовою печаткою, що вони ще студенти, при цьому добре знаючи, що дана довідка має певну форму і підписується деканом факультету, на підпис якого така печатка не ставиться.
Коли ж дізналися, що батьки поїхали за цими документами, вони висунули нову вимогу, щоб вузи видали документ, що вони йдуть далі вчитися. Знаючи, щоб піти далі вчитися моєму хлопцям потрібно спочатку отримати диплом (30 червня), іншого хлопця захистити диплом бакалавра 27 червня, а потім тільки писати заяву з 01 липня. Після того, як батьки хлопців підняли бунт в Приморському військкоматі, хлопців все ж випустили, вручивши їм повістки, що вони прикріплені до 76 бригаді, і повинні з’явитися один 25 червня, інший 26 червня, третій 27 червня з речами в військкомат.