В Одесі вперше пройшов Міжнародний фестиваль живих скульптур. На фест з’їхалися учасники з різних міст України, Білорусі та Німеччини.

Найбільше скульптур представили одеські актори з театру «Карнавал». Це було 11 історичних персонажів – від Людвіга XIV до Моцарта і Пушкіна. Крім цього, вони розіграли перфоманс «Ніч в музеї». Театр «Спалах» з Дніпра представив уривок з постановки п’єси Шекспіра «Річард III».
Білоруські скульптури виявилися не прості, а з секретом. Вони змусили одеситів стати учасниками перфомансу: «маг» і «бабуся» загадували загадки, а Горожене їх вгадували. Як виявилося, у «бабусі» в коробі була внучка. З миром темних сил познайомила одеситів херсонська майстерня живої скульптури «Лівінгстон» – вони представили Хижака, який прилетів знищити Землю, але зустрів прекрасну дівчину і передумав. Сім живих скульптур приїхали із Сум від «Артіль-міф». З Рівного на фестиваль в Одесу приїхали Капелюшник із Задзеркалля, Фавн з казкового світу Нарнії, Чарлі Чаплін і Авантюристка.

Родзинкою фестивалю став перфоманс Джона Ейке, який провів майстер-клас зі створення живої скульптури. Діти і дорослі з радістю розмалювали гостя, який став «живим» повністю білим, на якому фарбами і великими мазками створили самого різнобарвного героя фестивалю.