В Одесі створили мініатюри історичних будівель

0
87

В Одесі з’явилися три перші зменшені копії історичних будівель, до яких можна доторкнутися руками. Тепер оглянути з усіх боків і навіть зверху можна Стару біржу (мерію), Археологічний музей і Музей морського флоту (колишній англійський клуб).

Мікро-будівлі встановили в рамках проекту «Одеса на дотик із закритими очима». Проект адресований людям з обмежаними можливостями, поруч з макетами будинків шрифтом Брайля описана історія будівель і інша важлива інформація.

Маленькі копії будівель в точності відповідають своїм «старшим братам». На старті проекту історичні будівлі відсканували методом фотограмметрії (за допомогою фотокамер і дронів), і отримали детальні тривимірні моделі. А потім вже створили копії будівель за допомогою фрезерування і 3D-друку.

Мініатюри зробили з бронзового порошку, максимально детальними в масштабі 1:72. Ідея проекту належить одеситці Світлані Стрельцової, її надихнули подібні об’єкти в Кракові.
Найближчим часом планують відкрити ще дві моделі: Воронцовський палац і колонаду. Найскладнішу з технічної точки зору модель – Оперний театр – збираються представити на День міста. Вартість проекту – 2 млн 600 тис. гривень, його реалізували за гроші громадського бюджету.