8 червня близько 22:30 відомий волонтер і священик Київського патріархату Дмитро Краснобаев опублікував в соцмережі пост – прохання про допомогу. В Одеськомуі дворі по вулиці Базарній, 54 було скоєно напад на центр соціальної адаптації для бездомних та колишніх ув’язнених, якім опікується отець Дмитро. Роззлючений п’яний натовп місцевих жителів побив священика і одного з підопічних центру.
“Прямо зараз. На Базарній 54 в центрі соціальної адаптації нетверезі сусіди заблокували нас на сходах, лаються, мене вдарили, Сергію загасили сигарету об голову. У мене немає сил з ними боротися – їх 6 осіб. Господи помилуй”, – написав на своїй сторінці в фейсбук Дмитро Краснобаев.
Слід зазначити, що на допомогу відомому своєю волонтерською діяльністю отцю прийшлии громадські активісти та поліція. Приблизно за півтори години конфлікт було локалізовано. Але, чи вичерпано?
Отець Дмитро вважає, що “сусідів”, які напали на центр, хтось підбурював і підпалював їх ненависть.
“… і ось о 22.15 дзвінок:
“Це з Базарної, 54! Тут бомжі у нас в підвалі, п’ють, курять, паскудять! Ми їх зараз налупимо! Ми викличемо поліцію!”
Іду туди… А там один Сергій, місцевий безхатченко – я його пустив туди з умовою, що він мені сміття все прибере… І натовп сусідів на пидпитку, вже розігрітих…
Я як побачив кажу Сергію – все, збирайся, йдемо звідси …
Так ці люди стали біля сходів, і нас не випускали, вдарили Сергія кілька разів в обличчя, мені теж дісталося, але не сильно …
Суть конфлікту: хтось їм вселив думку, що я захопив підвал незаконно, і ніяких документів у мене немає. Ніякі слова до їх свідомості не доходили – захотілося познущатися. Познущалися.
Вони написали заяву про незаконне проникнення в підвал. Я написав заяву про образу, застосування фізичної сили і протиправні дії. Я завтра принесу договір оренди.
А їм доведеться якось відповідати за це “развлекалово”, бо не по-людськи себе вели, а як бидло тупе і невиховане …
Спасибі всім, хто приїхав, і хто молився, і хто турбувався.
P.S. У пості з місця подій “Господи помилуй!” відноситься до цих людей, бо вони воістину не відали, що творили …
P.P.S. Не обійшлося без криків про “канонічноу церкву”… ну так, як же без них … “, – додав священик-волонтер.
Одеський Дайджест зазначає, що Дмитро Краснобаев веде профелактично-виховну роботу в одеській в’язниці, жіночій колонії, збирає для ув’язнених одяг, медикаменти, їжу. Також опікується спід-хоспісом в Кривий Балці, пацієнтами туберкульозного диспансеру в області та безліччу інших нужденних. Реабілітаційний центр для колишніх в’язнів і бездомних був створений з метою соціальної адаптації та профілактики рецидивів злочинів. На даний момент Дмитром і волонтерами, що допомогають центру, виконана величезна робота, яку хтось дуже хоче звести нанівець, влаштовуючи провокації і здійснюючи напади на людей, які не можуть і не будуть відповідати насильством на насильство. Однак, одеські активісти і громадські діячі вже взяли на контроль ситуацію, що склалася. Вони обіцяють що не дозволять ображати беззахисних людей, що потребують допомоги.