В одеській мерії не можуть знизити ціну на оформлення експрес-шлюбів, яку встановило обласне управління юстиції. Про це в ході апаратної наради в мерії розповіла директорка юрдепартаменту Інна Попівська.
За її словами, місто написало листа міністру юстиції, також нардепи підготували низку запитів, щоб знизити тарифи на реєстрацію шлюбу в Одесі.
Так, в середньому по Україні послуга швидкого оформлення шлюбу становить 700-1000 грн, а в Одесі – 2100 грн в будні дні і 3100 – у вихідні.
Така сума дуже висока для людей. Нам платять за проведення церемонії одруження 1375 гривень, а за оформлення документа юстиції – 2100″, – заявила Попівська.
У мерії зазначають, що найбільша проблема в тому, що на оформлення документів немає пільг у людей з інвалідністю, пенсіонерів, учасників АТО і дітей-сиріт.
Таких пільг не передбачено юстицією. Вони будуть платити на загальних підставах. Ми звернулися в юстицію з проханням вплинути на ситуацію”, – зауважила посадовець.
За її словами, облуправління юстиції вже три тижні не може надати мерії обгрунтування таких високих ставок в Одесі. Інна Попівська заявила, що в мерії мають намір звернутися за допомогою до міністра юстиції.