В Ізмаїлі поки правозахисники домовляються про інтеграцію ромів в українське суспільство, ті «кришують» жебраків

0
19
В Ізмаїлі у вівторок, 4 липня, відбулася зустріч керівництва РДА з представниками ромських правозахисних організацій. Про це повідомили в секторі комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.
У заході взяли участь голова районної державної адміністрації Наталія Тодорова, її заступник Петро Хаджіко, керівник апарату районної державної адміністрації Ганна Григорчук, керівник громадської організації «Правозахисний ромський центр» Володимир Кондур, керівник громадської організації «Придунайська Ромська організація» Василь Колдорар, експерти МБФ «Чіріклі» Лариса Кобилянська і Елеонора Кондур, генеральний директор Європейської Групи з прав меншин (Minority Rights Group Europe / MRG) Ніл Кларк та інші.
Під час зустрічі були обговорені питання співпраці органів державної влади та громадських організацій ромів в контексті виконання «Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року».
Учасники заходу наголосили на необхідності об’єднання зусиль влади та інститутів громадянського суспільства для вирішення проблемних питань представників ромської національної меншини (освіти, працевлаштування, житла, отримання соціальних послуг).
Відзначимо, що поки правозахисники лобіюють інтереси ромів в органах влади, їх підзахисні продовжують нахабно зневажати права і інтереси інших жителів міста і району.
Так, буквально днями в соціальних мережах з’явився допис ізмаільчаніна який розповів, як гуляючи містом з дітьми знайшов кілька грошових купюр загальною сумою трохи більше 100 грн. Бажаючи показати дітям хороший приклад, чоловік вирішив віддати гроші тому, хто просить милостиню – чоловікові без пальців рук, який регулярно стоїть біля супермаркету «Копійка» на вулиці Пушкіна.
«Син попросив: «можна я дам?». Кидає в його пакетик ці гроші і йдемо далі. Пройшли метрів 10, чую лайку за спиною. Обертаюся і бачу як циганська сім’я (схоже чоловік з дружиною і їх син років 8-ми) намагаються забрати у цього інваліда гроші. Я повернувся, шугонув їх, а інвалід мені каже: «Хлопче, дякую звичайно, але не варто втручатися. Вони все одно повернуться». У мене аж ком у горлі став від розуміння цієї ситуації», – скаржиться чоловік.
У відповідь на цю історію ізмаільчане в коментарях до посту стали розповідати, що «чоловік без пальців» живе у циган, і вони щодня забирають у нього пожертвувані гроші.
Крім того, за твердженнями жителів Ізмаїла, практично всі хто просять милостині в місті контролюються циганами.
Нагадаємо, раніше «Бессарабія INFORM» писала, що семирічна дівчинка з Миколаєва, що потрапила в рабство до ромів, прислуговувала їм 12 років.