Комунальне підприємство «Сервісний центр» приступило до масштабної чистки нижнього ставка (ставка №1) парку Перемоги.

Зараз в цьому найбільшому і населеному всякою живністю водоймі спускають воду, оголюючи неабияк загиджене дно.

За 13 років, що минули з дня пуску води у 2005-му, відпочиваючі закидали ставок різноманітним сміттям. На дні валяються камені, автомобільні покришки, тротуарна плитка з стежок і навіть сміттєві урни, викорчувані якимось неадекватним.

Крім того, дно усеівают трупи загиблих черепашок, біля яких плавають їхні живі родичі. Що стало з рибою, якої теж було чимало, невідомо.

Нагадаємо, через порушення водообміну ставки парку Перемоги періодично цвіли. У 2016 році міська влада вичистила другий і третій водойми. Тепер нарешті взялися за нижній. Крім очищення, тут полагодять фонтан.

Крім того, «Сервісний центр» відновить нормальний рух води в каскаді, щоб можна було наповнювати ставки з одного джерела (зверху вниз). Зараз це роблять окремо в кожній водоймі.

Роботи триватимуть до 1 червня.

На початку 2018 го року нижній ставок прикрасили світловим шоу. Встановлені по периметру нижнього ставка світлодіодні ліхтарі змінюють колір під музику. Крім того, в ставку з’явилися надводні світяться декорації у вигляді водяних лілій – всього 120 штук. Вартість проекту склала 4,7 млн ​​гривень, виділених в рамках «Громадського бюджету».