У Міському саду Одеси готуються до християнського свята Воскресіння Христового. Зокрема, там ось-ось розквітне розфарбованими яйцями пасхальне дерево.

Якщо в минулому році писанок і крашанок було приблизно 500, то в цьому волонтери обіцяють повісити більше восьми сотень яєць.

Традиція прикрашати пасхальне дерево з’явилася в Німеччині ще в середні століття. Всесвітню популярність здобуло дерево біля будинку жителя міста Заальфельді Фолькера Крафта, на якому зараз красується більше десяти тисяч різнобарвних яєць. Німець почав прикрашати його в 1965 році. Він і надихнув одеситів на створення пасхального дерева в Горсаду, розповіла автор ідеї Катерина Адисева.

«Наша акція благодійна. Біля дерева буде встановлена ​​табличка з реквізитами фонду і волонтерської організації Катерини Ножевніковой. Всі бажаючі зможуть перерахувати туди гроші. У минулому році нам вдалося зібрати 6 тисяч гривень », – каже вона.

Учасниця акції Оксана Українська, яка разом з дітьми створила для дерева в Горсаду майже 200 ритуальних яєць, розповіла нам, що використовуються два види писанок. Один роблять методом декупажу, коли на дерев’яне яйце наклеюють паперові візерунки, другий – це традиційні українські писанки, для розпису яких використовується віск і спеціальний інструмент, званий писачком.