Мер Одеси Геннадій Труханов відреагував на онлайн-петицію, яка вперше в історії міста зібрала необхідну кількість підписів. Він пообіцяв захисникам Зеленого театру в парку Шевченка, що забудовувати цю ділянку ніхто не буде.
При цьому міський голова дав зрозуміти, що обговорювати майбутнє театру мерія має намір вже з новими орендарями, а не з командою, яка три роки тому перетворила руїни на унікальний арт-простір. Наводимо відповідь мера повністю.
«Я хотів би подякувати авторам петиції і всіх небайдужих одеситів, які за неї проголосували.
Позиція міської влади щодо подальшого розвитку (долі) території, на якій розташований Зелений театр, однозначна: про забудову цієї земельної ділянки капітальними будівлями не може бути й мови. На мій погляд, там може розташовуватися театр, концертний майданчик, арт-простір, але ніяк не висотка, торгово-офісний центр або щось подібне. І я радий, що наша (така) концепція знайшла розуміння у одеситів.
Завдання міської влади – зафіксувати цю позицію в правовому полі. Спільно з новими орендарями території, на якій розташований Зелений театр, необхідно виробити механізм, який дозволить в подальшому розвивати і використовувати цю територію як місце відпочинку, культурного дозвілля і отримання знань. Відповідні доручення вже були дані мною профільним міським департаментам.
Користуючись нагодою, я хочу подякувати команді волонтерів, які вдихнули друге життя в Зелений театр, за неоціненний внесок у розвиток культурно-мистецького життя Одеси. Щиро сподіваюся, що в новому сезоні Зелений театр стане ще більш успішним проектом, збереже свого глядача і завоює серця нових».
Нагадаємо, в жовтні організатор проекту «Зелений театр» Єгор Гребенников заявив про ймовірне припинення існування свого творіння. За словами бізнесмена, до березня 2017 року він компенсував власникам театру плату за землю і «господарські витрати», сплачуючи 75 тисяч гривень щомісяця. Потім плату підняли до 170 тисяч гривень на місяць. Пізніше стало відомо, що підвищення плати передувала зміна власників об’єкта.
Збір підписів під петицією на захист Зеленого театру розпочався 17 жовтня. Вона зібрала тисячу голосів одеситів менше ніж за два дні.