Невелике пояснення – чому я пропагую не ходити в походи по Чорногірському хребту Українських Карпат, а здійснювати одноденні сходження на його вершини.

Охорона природи
Чорногорський хребет, це дві природоохоронні території – Карпатський національний природний парк і Карпатський біосферний заповідник. В Україні може, і не склалося традиції поважати Українські закони та правила, але я намагаюсь розвивати міжнародний підхід до туризму, а за міжнародними правилами поведінки в подібних природоохоронних зонах – розставляти намети на їх території забороняється!

 Стовпотворіння і романтика походів
Дуже багато людей хочуть побувати на Чорногірському хребті і особливо на Говерлі. На багатьох сайтах можна знайти як комерційні пропозиції походів по головним вершинах України, так і просто опису маршруту, якого достатньо для самостійного проходження по ньому. І в результаті, на більшості місць придатних для стоянок – купи сміття.

Чи можна відчути себе наодинці з природою, якщо на одній галявині з Вашої наметом, варто ще 5-10 наметів?

Можна довго перераховувати і інші причини, як наприклад те, що люди постійно купаються в озері Несамовите, хоча Карпатські легенди не рекомендують до нього навіть торкатися, або як на багаття рубають сосну Муго …

Ну і на завершення фото пам’ятки туристу.