3 липня 2019 в усьому світі відзначають Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day).

В рамках дня відмови від поліетиленових пакетів Програма розвитку ООН спільно з Міністерством екології та природних ресурсів, міжфракційним об’єднанням депутатів “Зелена енергія змін” і Zero Waste Alliance Ukraine проводять акцію “День без поліетилену”.
Мета акції – привернути увагу суспільства до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів і, як наслідок, непоправної забруднення навколишнього середовища пластиковими відходами, а також сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну пластика серед споживачів торгових мереж, супермаркетів і магазинів роздрібної торгівлі.
До акції вже приєдналися понад сотні закладів по всій Україні. Це магазини, кафе, аптеки, їдальні навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, виробники товарів, кафе.
Як розповіли 048.ua в ПРООН, з Одеси до акції приєдналися “Ашан”, хімчистка “KIMS”, а також “Видавництво Старого Лева”, а також магазин подарунків Giftlab.od.
Приєднатися до акції може будь-хто навіть в соціальних мережах, додавши рамку від ПРООН в Facebook “День без поліетилену”. Знайти її можна на сторінці в Facebook міністра екології України Остапа Семераки.