Скоро місто зможе почати роботи по реконструкції аварійної будівлі
Будинок Руссова на Садовій вулиці в Одесі залишається в комунальній власності міста, через що стає можливим почати роботи з реставрації будівлі.
Рішення про це прийняли в Одеському апеляційному господарському суді.
Відзначається, що з 2009 року будинок Руссова перебуває в аварійному стані, не використовується за призначенням, і в нього не постачаються комунальні послуги, однак, пам’ятник архітектури не могли почати реставрувати через рішення ОСББ «Реставратор-21», яке було створено власником більшості приміщень в будівлі, групою компаній Руслана Тарпана «Інкор».
У суді «Реставратор-21» намагався довести, що ОСББ створювали для ремонту будівлі, і приміщення на першому поверсі використовуються за цільовим призначенням, однак, суд не повірив доказам.
«Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що ключовою ознакою для віднесення будинку до категорії «житлових» є придатність такого будинку для постійного проживання в ньому», – йдеться в рішенні суду.
Варто зауважити, що на відновлення будинку Руссова планується витратити 60 млн. грн, – будуть замінені перекриття і сходи, укріплений фундамент, відновлено фасад з декором і первісне планування. Після проведення робіт в будівлі розмістять готель і музей.