В Одесу йде козацька чайка XVII століття

0
86
З 23 по 27 серпня в Одесі відбудеться Всеукраїнська відкрита регата крейсерських яхт «Кубок Чорного моря 2017». Це одне з найбільших і найстаріших вітрильних змагань на Чорному морі.
Цього року регата об’єднається з популярним спортивно-музичним фестивалем Z-Games. Серед учасників знакового вітрильного змагання – козацький вітрильник «Спас», створений за кресленнями XVII-XVIII ст. Кубок приурочений до святкування 26-ї річниці Незалежності України.
Урочисте відкриття регати стартує 24-го серпня о 10:00 на території Чорноморського яхт-клуба Одеси. Змагання будуть проходити 4 дні в північно-західній частині Чорного моря та акваторії Одеської затоки. На учасників чекають короткі перегони на навітряних-підвітряних дистанціях. У регаті візьмуть участь крейсерсько-гоночні яхти з дійсним вимірювальним свідоцтвом ORC Club, ORC Int. Для учасників без вимірювального свідоцтва будуть створені спеціальні групи, де результат обраховується по парафіях.
Особливий учасник змагань – козацький вітрильник «Спас», побудований за кресленнями ХVII-XVIII ст. в селі Раковець Львівської області. Довжина судна становить 20 м, висота щогли – 14 м, площа вітрил – 80 квадратних метрів. Чайка обладнана також мотором потужністю 80 кінських сил. По суті, «Спас» – це модернізований варіант старовинної козацької чайки.
Вперше за історію регати переможців визначать за допомогою автоматизованої системи проведення вітрильних змагань Sail Racers: за гонками можна буде спостерігати онлайн з будь-якої точки земної кулі, а ризик людської помилки зводиться до мінімуму. Так, суттєво спрощено процедуру реєстрації учасників, результати змагань обробляються автоматично і доступні яхтсменам відразу після фінішу.