Одеський національний медичний університет продовжує “нести на своєму горбу” тяготи “війни” за ректорське крісло. Студенти здають КРОК і складне тестування IFOM, в той час як робота ректорату заблокована, а клініки університету збираються позбавити ліцензій.

Ректорат, Сталін і гори сміття

Ще з часів останньої бійки під ОНМедУ 6 червня, коли в.о. ректора, призначену міністром МОЗ, Владлену Дубініну не пустили в ректорат, вхідні двері будівлі ректорату на Валиховский провулку заблокована. Прихильники Валерія Запорожана подбали про надійність охорони ректорату – легковий автомобіль перпендикулярно до вантажного підпирає дерев’яні двері, на який написано крейдою “ремонт”. І справді, після таких війн “ремонт” буде потрібно не тільки будівлі ректорату, а і всьому колективу навчального закладу.
На варті біля ректорату цілими днями стоїть спецзагін охорони. Але це не єдина охорона там. На внутрішньому дзеркалі в одній з машин красується гордо портрет Сталіна. Так і хочеться згадати приказку, яка застосовується до всіх цих воєн – “Сталіна на вас немає!”

Сталіна немає, зате сміття є. І його повно – у вантажній машині, яка блокує будівлю. Та й біля неї теж. Варто вже тиждень, створює естетику.

“Ніж у спину” від Супрун

Міністерство охорони здоров’я вирішило відібрати ліцензії у деяких клінік ВНЗ. Колектив університету звернувся до Президента України Володимиру Зеленському за допомогою.
Співробітники в зверненні пишуть, що вже цілий рік в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заважає нормальній роботі закладу своїми “рейдерськими захопленнями”. Тепер же проводиться спроба зірвати роботу перевірками з 24-го по 26-го червня.

Весь минулий рік з університету подавали в Міністерство повний пакет документів для продовження ліцензії на медичну практику в клініках. Але ВНЗ кожен раз отримував відмову. Тепер в МОЗ відповіли, що медустанови не відповідають вимогам ліцензування. Йдеться про корпусах на Тінистій, Пастера і Ольгіївській.

Вистачило тільки на зарплати

Всі виплати по медину недоступними були з січня цього року. І незважаючи на запевнення Владлени Дубініної про виплату зарплат і стипендій, кошторис на господарські витрати в університеті не затверджена. У клініках не закуплені медикаменти, ліки, засоби для наркозу. Продукти харчування, миючі, засоби гігієни, дезінфікуючі засоби.

Сталася зупинка ремонту та техобслуговування обладнання, не сплачені страховки на майно, автомобілі. Немає грошей, щоб забезпечити вивезення сміття та відходи. Навіть немає можливості встановити кнопку сигнальної безпеки в приміщеннях з наркотичними речовинами.

Але студентам не до війни: майбутні медики здають КРОК

КРОК – український іспит, який створюють наші викладач для наших студентів. Це єдиний іспит для всіх студентів медичний навчальних закладів країни. КРОК-1 здає третій курс, КРОК-2 шостий, а КРОК-3 здається по завершенню інтернатури. Він зроблений за типом шкільного ЗНО – такі ж тести з перевіркою металодетектором. У Міністерстві повідомляють, що КРОК успішно здали, тобто набрали прохідний бал більше 93% студентів всієї країни.
25 червня, якраз під час перевірок, здавали КРОК і студенти Одеського медина. Результати будуть відомі через тиждень, але за попередніми даними, більшість студентів впоралися з тестом.