Одеськими волонтерами викрито злочинну схему розпилу грошей, що називається «по живому». Йдеться про мільйонні розпили коштів, що надаються на утримання та шпиталю ветеранів ВВВ. Громадські діячи та волонтерські організації дуже сумлінно підійшли до моніторінга роботи закладу і факти, що відкрилися можуть стати скандалом Національного масштабу. Далі без купюр ми наводимо публікацію відомої волонтерки Наталі Кручініної, що вона виклала на своїй сторінці у Фейсбук.

«Пост про редиску (погану людину)
Шпиталь ветеранів ВОВ знаходиться в м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 114, практично на березі моря. Представляє собою комплекс будівель, які ніхто вже не згадає коли ремонтували. Всередині стійкий запах каналізації та напівтемрява через відсутність нормального освітлення. Обдерті стіни з грибком в палатах (не всіх правда, є виявляється палати з ремонтом, але про них пізніше), в коридорах, маніпуляційних, та майже скрізь, за винятком кабінету головного лікаря (тут все в кращих традиціях “великого начальника” – масивний стіл, хороші меблі, а головне багато ікон).
В квітні 2017 року учасники АТО Кисіль Ю.М., Юрченко В.В. та ряд громадських організацій (ГО “Чорний тюльпан”, ГО “Хороші люди”, ГО “Ветеранів та інвалідів АТО “Рапіра””, ГО “Інваліди надія в майбутнє” ) завітали на територію госпіталя з метою моніторингу діяльності.
Щоб Ви розуміли госпіталь розрахований на 120 ліжок, фінансування на харчування отримують як на ветеранів ДСВ із обласного бюджету в повному обсязі (як при 100% загрузці госпіталю) за 2016 рік наприклад 1 573 865,00 гривень, на медикаменти та перев’язувальні матеріали також (за 2016 рік 1 483 500,00 гривень). А тепер рахуємо якщо в госпіталі лежить замість 120 людей – 20-30, і то серед них під час моніторингу ветеранів не знайшлося, то скільки осідає в кишені головного лікаря щодня рахуємо: сумарно на харчування та медикаменти в день виділено 70 грн/чол., якщо навіть 30 людей лежить, то маємо 90 за яких гроші просто кладуться до кишені, а це 6 300 гривень в день, 189 000 грівень в місяць, 2 268 000,00 грівень в рік!!!!! Непогано? Також, як бачимо з результатів моніторингу, яку проводили громадські організації з учасниками АТО, в госпіталі є палати з душовою та туалетом, які закриті на ключ, в яких зроблений нормальний ремонт, тільки чомусь в цих палатах замість стандартних ліжок одне двоспальне ліжко. Та й називають їх не палати, а номери, а якщо подивитись вартість номера в літній період в Одесі біля моря, то нескладно підрахувати прибутковість бізнесу на ветеранах пана Волкова (я мовчу про те, що ще до недавна на території госпіталю функціонувала сауна з ПОВНИМ комплексом супутніх послуг).
Коли з’явився Центр Допомоги Учасникам АТО в Одеській області в жовтні 2015 року, волонтери центру почали добиватися виконання указу Президента України №880/2014 від 14.11.2014 року “Про рішення РНБО України про невідкладні заходи із забезпечення державної безпеки. ”В якому згідно пункту 1, підпункту 1: вжити заходів щодо забезпечення лікування та реабілітації учасників бойових дій у закладах охорони здоров’я для інвалідів і ветеранів ДСВ.”, тобто почали ініціювати створення в області центру медико-психологічної реабілітації для учасників АТО на базі госпіталя ветеранів ВВВ. Практично відразу ми наштовхнулись на шалений спротив зі сторони головного лікаря госпіталя Волкова Ф.Г.
Так, на всеукраїнській конференції щодо реабілітації учасників АТО, яка проходила в квітні 2016 року в Кропивницькому, де були присутні Міністр охорони здоров’я, головні лікарі госпіталів ДСВ зі всієї України та представники всіх центрів допомоги учасникам АТО пан Волков Ф.Г. заявив свою позицію перед всіма присутніми: “Учасникам АТО реабилитация не нужна, а кому нужна – пусть едут в Израиль» (с), чим викликав шквал критики на свій адрес та на адресу Одеської області загалом.
Після конференції волонтери разом з депутатським корпусом, в більшій мірі завдяки Анатолий Садовник та Анатолий Урбанский, добилися виділення 15 млн. гривень на госпіталь ВВВ для ремонту та оснащення приміщень, які планувалося під центр медико-психологічної реабілітації учасників АТО. Так в червні 2016 року госпіталь отримав 5 000 000 гривень. Волков, не довго думаючи, розбиває ці кошти на 25 платежів по 200 000 гривень, щоб обійти Прозоро, та перекидає на свої фірми, але афера не вдалась завдяки Кривій Т., яка на той час була керівником департаменту. Нею була подана заява, на підставі якої відкрито провадження, яке занесено до ЄРДР, тож гроші прийшлось повернути, що й зробив Волков.
Що маємо по факту, людину – головного лікаря госпіталю ВВв, який зробив з нього для себе непогану статтю прибутку, якому зовсім не цікаво щоб там почали проходити реабілітацію учасники АТО, бо бабулькам і дідулькам (ветеранам ВВв можна розказувати казки на рахунок того, чому вони живуть в палатах з грибком і удобствами в кінці коридору, а якісь незрозумілі молоді люди в відремонтованих номерах, а ось учасникам АТО цих казок не розкажеш. Хлопці швидко розберуться що до чого, та є велика ймовірність, що винесуть вперед ногами. Тому пан Волков робить все, щоб центру медико-психологічної реабілітації для учасників АТО на базі його “об’єкту власного збагачення” не було, та ніякі учасники АТО не заважали добре налагодженому бізнесу. По результатах моніторингу який проводили ГО та учасники АТО до цих пір не проведена перевірка. Виникає запитання: хто в покровителях у Волкова, бо якби не було когось впливового він ще в 2015 році вилетів би як пробка, а тут ні, “працює” на благо своєї кишені. Вишеньку на торт ставити поки що не буду, бо маю надію, що перевірка всеж таки відбудеться (як нам обіцяють), та питання щодо Волкова буде вирішене єдиним вірним способом – ЗВІЛЬНИТИ за невідповідністю займаній посаді. Провести відкритий та прозорий конкурс на посаду головного лікаря госпіталю ВВВ, та створити центр медико-психологічної реабілітації для учасників АТО. А ще змінити назву, бо великої видчизняної війни не було (це кремлівська пропаганда), була друга світова війна!
Також хочемо звернутись до тих, хто покриває цього нешановного, не слід, бо ми прийдемо і до вас!!!
Так що, як то кажуть, далі буде!»

Треба додати, що громадські діячи Одеси не збираються зупинятися, аж доки справу з приводу розпилу коштів на шпиталі не буде розслідувано та направлено до суду.