Скандал начолі із головлікарем

0
334
Черговий скандал розгортається навколо Одеського обласного шпиталю Інвалідів Війни.
Волонтери та ряд громадських організацій підозрюють голаву установи в систематичному нецільовому використанні виділених бюджетних коштів. Санаторій покликаний реабелітовувати учасників війни та бійців АТО. Однак, як багато разів скаржилися самі АТОвці, ніякої реабілітації не проводиться. Людей розміщують у палатах, що не бачили ремонту більше 10 років, де підлоги з дірками і злетіла штукатурка практично є нормою. Ніяких процедур реабелетаціі воїни не отримують, однак на папері все виглядає інакше. Так само справи йдуть і з харчуванням у шпиталі.
Волонтери, що зібрали відомості і задокументовані результати перевірок шпиталю обласним відділом охорони здоров’я написали заяву в НАБУ.
«… нами було вже багато разів описано те, що відбувається у Шпиталі інвалідів війни. Від цілковитого провалу цієї самої реабілітації, до виступу головного лікаря перед делегатами з’їзду, присвяченому цій самій реабілітації з гучною заявою про те, що учасники бойових дій в цієї самої реабілітації не потребують. А якщо їм треба – хай їдуть в Ізраїль ….
Місяць тому закінчилася перевірка цього шпиталю, організована обласним відділам охорони здоров’я. Що знайшли? Закупівля медикаментів за завищеними цінами, нецільове використання грошей, тендери під певних постачальників … прочекавши місяць і не побачивши адекватної реакції з боку безпосереднього керівництва головлікаря, Центром допомоги АТО було написано заяву в НАБУ. Так як ми не були впевнені, що головлікар підпадає під юрисдикцію НАБУ, перший раз ми прийшли просто на консультацію. Молода людина Дмитро з приймальні НАБУ взяв у нас акт, складений за результатами вибіркової перевірки і сказав, що йому необхідно проконсультуватися з детективами. За пару годин від Дмитра надійшов дзвінок з проханням підійти до приймальні і таки написати заяву, тому що головлікар їх “клієнт”.
Після вихідних насамперед природньо ми прийшли писати цю саме заяву. Копії на жаль, не залишилося, але побоюячись, що напишемо її неправильно, ми попросили дівчину з приймальні НАБУ допомогти нам. Під чітким керівництвом заяву було написано. До заяви доклали той же акт за результатами нашої перевірки.
Яке ж було здивування, коли через один день з НАБУ прийшла відповідь…
“У заяві не зазначено факти, які свідчать про корупційні правопорушення ..” – відповіли в НАБУ!!!
Акт, майже на двадцяти сторінках з конкретними фактами і з вказівками конкретних договорів, де були порушення – це “не наведено обставинні та конкретних даних?…
А Тепер питання. Що це було???? Проста некомпетентість деяких працівників або…» – написала на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук волонтерка Центру допомоги учасникам АТО Інна Титкова.
Деякі учасники АТО, що проходили «реабелітацію» в Одеському Обласному госпіталі Інвалідів Війни, стверджують, що неодноразово чули від головлікаря висловлювання сепаратистського характеру, однак задокументувати цей факт не вдалося.
У коментарях під публікацією волонтерки є твердження про те, що головлікарем шпиталю також приймалася в великих обсягах і зникала в невідомому напрямку гуманітарна допомога, у вигляді дорогих медікаментів тощо.
Серед волонтерів та громадських діячів побутує думка, що згаданий головлікар має важелі впливу на Облздрав і НАБУ завдяки своїм тісним зв’язкам з однієї з етнічних громад Одеської обасті.
За даними Одеського Дайджеста наразі головлікарем Одеського обласного шпиталю інвалідів Великої Вітчизняної війни заснованого в 1989 році, є Волков Петро Георгійович.